Wielka trasa PiS

14.05 - Szczecin

fot. Kacper Kamiński / PiS

Na spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosławem Kaczyńskim w Filharmonii Szczecińskiej przybyło ponad pół tysiąca osób. Spotkanie oraz koncert w ramach Wielkiej Trasy „Wiosna Polaków” poprowadzili poseł Michał Kamiński i Jan Pietrzak.

Lider PiS rozpoczął od kwestii prawdy historycznej. Podczas swojego przemówienia zaapelował do wszystkich posłów o poparcie inicjatywy odebrania Wojciechowi Jaruzelskiemu uprawnień należnych byłym prezydentom oraz stopnia generalskiego. Przedstawił biografię generała Jaruzelskiego. Generał jako dziecko znalazł się w Związku Radzieckim bez swojej winy, potem walczył z hitlerowcami.
I to jest ostatnia rzecz, o której mówić można pozytywnie w kontekście kariery Wojciecha Jaruzelskiego. Jarosław Kaczyński: Apeluję stąd, ze Szczecina, miasta zasłużonego w walce o niepodległość do wszystkich uczciwych posłów, by wyciągnęli wnioski z ostatnich wydarzeń, by prawo moralne zostało przywrócone. Publiczność nagrodziła ten postulat długimi owacjami. Powojenna kariera generała, to droga zdrady. Swoim wyjazdem i zachowaniem w Moskwie podczas uroczystości zakończenia drugiej wojny światowej udowodnił to po raz kolejny. Ten człowiek nie może być dalej polskim generałem, bo dzisiaj mamy już armię niepodległej Polski – podkreślał.

Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział również mieszkańcom Szczecina, że PiS będzie w przyszłości odbudowywać polską gospodarkę morską, która w ostatnich kilkunastu latach podupadła i została zniszczona.

W części kabaretowej Jan Pietrzak jak zwykle porwał publiczność. Jego wystąpienie zapowiedział specjalnie prezes Jarosław Kaczyński, który podkreślił, że Jan Pietrzak jest wielką częścią nie tylko polskiego kabaretu, ale wielką częścią historii Polski. Podczas występu publiczność zgromadzona w Filharmonii wraz z nim śpiewała „Żeby Polska była Polską”. Wielu ludzi płakało, nikt nie krył wzruszenia.
Jan Pietrzak trzykrotnie wychodził na bis. Po nim z koncertem wystąpił Stanisław Sojka, który zaśpiewał takie przeboje jak: "Tolerancja", „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci”, „Są na tym świecie rzeczy”.

(BP)

fot. Kacper Kamiński / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia