Wielka trasa PiS

08.05 - Wrocław

fot. Tarek Omar Jebara / PiS

We wrocławskim Teatrze Polskim z Prezesem PiS spotkało się blisko tysiąc mieszkańców miasta. Spotkanie oraz koncert w ramach Wielkiej Trasy „Wiosna Polaków” poprowadził poseł Michał Kamiński.

Na spotkaniu z wrocławianami Prezes PiS Jarosław Kaczyński ponownie odwołał się do wizyty Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w Rosji. Krytykował obecność prezydenta Kwaśniewskiego w Moskwie, co było równoznaczne z brakiem jego udziału w obchodach 60-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej w Polsce.
My, Polacy, nie możemy akceptować tego rodzaju władzy. Nie możemy akceptować postkomunizmu - powiedział Kaczyński.

Prezes partii odwołał się do głównej idei towarzyszącej trasie koncertowej - „Wiosny Polaków”. Przypomniał, że w historii Polski było już wiele znaczących wiosen. Prezes podkreślił, że nadchodząca wiosna, to czas bardzo ważny dla Polski. To czas odrodzenia naszej godności - czas na zmiany. Polskę będziemy zmieniać za pomocą karty wyborczej, ale Prawu i Sprawiedliwości zależy, aby ta zmiana dokonała się także w nas wszystkich – dodał na zakończenie prezes Jarosław Kaczyński.

Zgromadzona publiczność obejrzała film Jacka Kurskiego pt.: „III RP – kto miał rację?” oraz krótki spot emitowany w TVP, w którym PiS przypomina prezydentowi Kwaśniewskiemu, że honor Polski zobowiązuje. Rosja chce dziś upokorzyć Polskę za to, że nie pozwoliliśmy jej zdławić demokracji na Ukrainie. Godność narodu wymaga, by prezydent na to nie pozwolił – apelował prezes Kaczyński w spocie.

W drugiej części spotkania Prezesa z wrocławianami wystąpił kabaret Jana Pietrzaka. Trafnie i dowcipnie skomentował on polską rzeczywistość ostatnich kilkunastu lat oraz zaśpiewał niezapomnianą pieśń „Żeby Polska była Polską”, która do dnia dzisiejszego nie straciła na swojej aktualności. Główną atrakcją był koncert Ryszarda Rynkowskiego, podczas którego można było usłyszeć znane utwory, m.in.: „Dary losu”, „Za młodzi, za starzy”, „Ten typ tak ma”, a także utwór pochodzący z jego najnowszej płyty „Trzy siostry”.

(BP)

fot. Tarek Omar Jebara / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia