Wielka trasa PiS

22.05 - Białystok

fot. Magic Eye / PiS

Na sobotnie spotkanie z Honorowym Prezesem PiS, Prezydentem m.st. Warszawy Lechem Kaczyńskim w Filharmonii Białostockiej przybyło ponad pół tysiąca mieszkańców. Spotkanie oraz koncert w ramach Wielkiej Trasy „Wiosna Polaków” poprowadził poseł Michał Kamiński.

Ziemia Podlaska przywitała Honorowego Prezesa PiS, Prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego piękną pogodą i wielkim entuzjazmem jej mieszkańców. Spotkanie z mieszkańcami, w Białymstoku rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego – Hymnu Polski. Lech Kaczyński rozpoczynając swoje przemówienie powiedział, że po raz pierwszy od kilkunastu lat, my Polacy mamy szansę na zmiany. Do tej pory w Polskim życiu publicznym mieliśmy do czynienia ze złem. Następnie prezydent dodał, że postkomunizm to choroba, która polega na tym, że formalnie rzecz biorąc mamy demokrację, gospodarkę rynkową. Jednak w rzeczywistości za tą fasadą demokracji kryją się patologiczne układy i związki. Podkreślił, że takiej rzeczywistości nie możemy akceptować. Następnie dodał: dzisiaj nadszedł czas na wdrożenie nowych zasad – to wdrożenie nazywa się budową czwartej, prawdziwej Rzeczypospolitej. Prezydent wyraźnie podkreślił, że do jej realizacji konieczne jest bardzo głębokie oczyszczenie naszego życia społecznego i przywrócenie sprawiedliwości. Ponadto jako główne kwestie, którymi koniecznie należałoby się zająć przy budowie IV Rzeczypospolitej, wymienił m.in. walkę z biedą i kryzysem edukacji wiejskiej, gospodarkę prorodzinną ze wskazaniem na potrzeby mieszkaniowe, bezrobocie oraz kwestię przestępczości w Polsce.

Na zakończenie Prezydent zwrócił się do mieszkańców Białegostoku słowami: Ziemia Podlaska to ziemia ludzi prawych, walecznych takich na których zawsze można liczyć. Dlatego dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość liczy na wsparcie PODLASIA! Publiczność zgromadzona na sali nie pozostawiła wezwania bez odpowiedzi i już po chwili rozległy się gromkie okrzyki „Zwyciężymy, Zwyciężymy!”.

Mieszkańcy Białegostoku obejrzeli także film autorstwa Jacka Kurskiego „III RP – kto miał rację?”. Następnie część kabaretonu poprowadził Stefan Friedmann. Jego trafne spostrzeżenia na temat zdarzeń społecznych i politycznych w Polsce zyskały aplauz wśród widowni. Następnie dla zgromadzonej publiczności zaśpiewała Justyna Steczkowska wykonując m.in. utwory „Dziewczyna szamana”, „Oko za oko, słowo za słowo”.

(BP)

fot. Magic Eye / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia