Wielka trasa PiS

27.05 - Radom

fot. Magic Eye / PiS

Początek kampanii wyborczej do parlamentu Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił w piątek w Radomiu podczas spotkania w ramach Wielkiej Trasy „Wiosna Polaków”. W miejskiej sali koncertowej zebrało się ponad pół tysiąca sympatyków PiS. Przybyli na konwencję radomianie obejrzeli film  „III RP - kto miał rację”, a następnie wysłuchali wystąpienia Prezesa partii.
  
Wiosna Polaków dotarła do Radomia w szczególnym momencie, w momencie, w którym ogłoszono termin wyborów parlamentarnych. Ten przypadek ma wymiar symboliczny! To tutaj, niespełna dwadzieścia dziewięć lat temu wszystko się rozpoczęło - powiedział rozpoczynając przemówienie Jarosław Kaczyński. Wówczas miały miejsce wydarzenia radomskie, ursuskie i płockie. Rozpoczęły one łańcuch przyczynowo-skutkowy, który doprowadził do zwycięskiej wiosny - Wiosny 1989 roku. To jedna z najważniejszych części polskiej historii, historii polskiej wolności.

Prezes zaprezentował także główne tezy programu wyborczego PiS. Zaznaczył, że w Polsce musi zostać naprawiona władza ustawodawcza, wykonawcza oraz sądownictwo. Kraj i społeczeństwo muszą mieć prezydenta - prawdziwego gospodarza, który weźmie na siebie odpowiedzialność za wielkie reformy i budowę nowego państwa - budowę IV Rzeczypospolitej. Polityka gospodarcza musi być polityką wzrostu, stwarzaniem nowych miejsc pracy. Dlatego też PiS posiada własną propozycję kontytucji RP.

Po wystąpieniu, wzorując sie na tradycji kampanii z 1989 roku odbyła się część artystyczna spotkania. Kabaret poprowadził Krzysztof Piasecki, rozbawiając publiczność wartkim słowem i piosenką kabaretową. Następnie wystąpiła Justyna Steczkowska - piosenkarka zwróciła się do publiczności życząc wszystkim, aby żyli w państwie prawa i sprawiedliwości, co zostało szczególnie ciepło przyjęte wśród widowni. Koncert uświetniły najbardziej popularne piosenki artystki takie jak: „Oko za oko, słowo za słowo”, „Dziewczyna Szamana” czy „Za dużo wiesz”.

(BP)

fot. Magic Eye / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia