Wielka trasa PiS

30.04 - Poznań

fot. Magic Eye / PiS

Ponad tysiąc osób wzięło udział w sobotnim spotkaniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Poznaniu. Polityczne show poprowadzili: poseł Michał Kamiński i znany aktor Radosław Pazura. Na koncercie wystąpili: satyryk Krzysztof Piasecki oraz Ryszard Rynkowski.

W swoim przemówieniu prezes Jarosław Kaczyński zakreślił wytyczne programu PiS. Szczególny nacisk położył na budowę silnego państwa. Według niego państwo musi być na najwyższym szczeblu rządzone dynamicznie, sprawnie i musi mieć gospodarza. Jeśli w państwie jest wiele ośrodków władzy, to niekiedy zawodowi politycy nie wiedzą, gdzie zapadają decyzje i kto za nie odpowiada. Takie państwo jest obce i nie może być traktowane przez obywatela jako swoje. Obywatel musi wiedzieć, kto za co odpowiada, kto poniesie karę za błędne decyzje, a kto powinien być chwalony za mądre rządzenie - dodał prezes PiS. Musimy powołać rząd, który nie będzie uwikłany w te wszystkie grupy nacisku i kliki; bez takiego rządu nic nie zmienimy. Potrzebny jest urząd antykorupcyjny, polskie państwo powinno być utwardzone, bo dziś aparat państwowy funkcjonuje na zasadzie, jak kto chce - powiedział prezes PiS.

Podczas spotkania pokazano film autorstwa Jacka Kurskiego „III RP - kto miał rację?” opisujący najważniejsze punkty debaty publicznej po 1989 roku
i stanowiska, jakie zajmowały poszczególne środowiska polityczne, w tym, m.in.: spór o lustrację, walkę z przestępczością, i inne. Wyemitowano również spoty reklamowe, które zostały wycofane z emisji w TVP przez Danutę Waniek, Przewodniczącą KRRiT. Spoty przedstawiają deklarację Prezydenta Lecha Kaczyńskiego o starcie w wyborach. To są materiały, których boi się pani Danuta Waniek i jej środowisko polityczne. Nie damy sobie jednak zamknąć ust i będziemy je pokazywać podczas naszej trasy. Z opanowaną przez postkomunistów KRRiT spotkamy się w sądzie - zadeklarował Michał Kamiński.

Po części politycznej nastąpił kabaretowy występ Krzysztofa Piaseckiego, który chłostał słowem otaczającą nas rzeczywistość polityczną, społeczną i obyczajową. Na zakończenie, dla entuzjastycznie reagującej publiczności w Centrum Kongresowym Targów Poznańskich zaśpiewał Ryszard Rynkowski, który wykonał swoje największe przeboje, w tym: "Dary Losu", "Intymnie", "Inny nie będę", "Ach te baby", i inne.

(BP)

fot. Magic Eye / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia