Wielka trasa PiS

25.06 - Warszawa

fot. Magic Eye / PiS

W sobotnie popołudnie w warszawskim Klubie „Skarpa” odbyła się konwencja młodzieżowa pod hasłem: „Prezydent Młodych Polaków”. Konwencja z udziałem prof. Lecha Kaczyńskiego kandydata na prezydenta Polski została zorganizowana przez – Forum Młodych PiS (PIS.FM).

Spotkanie rozpoczęto od uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, Hymnu Polski. Następnie poseł Kazimierz Marcinkiewicz przedstawił edukacyjny program Prawa i Sprawiedliwości. Musimy odwołać się do tego, co jest największym polskim potencjałem i skarbem – powiedział, zwracając się do młodych słuchaczy. Musicie wziąć razem z nami odpowiedzialność za Polskę, za realizację programu PiS – apelował poseł. Polska powinna zawojować świat dobrą edukacją. PiS będzie dążyć do wprowadzenia obowiązkowych zajęć z języka angielskiego i informatyki już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Partia zaproponuje też zmiany w systemie stypendialnym polegające na dopłacaniu równowartości sumy
przeznaczanej na ten cel przez samorząd terytorialny lub organizacje pozarządowe – podkreślił Marcinkiewicz.    

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez ukraińską organizację PORA specjalnego podziękowania Lechowi Kaczyńskiemu i PiS za wsparcie dla demokratycznych przemian na Ukrainie. Podczas konwencji specjalnie dla Lecha Kaczyńskiego zespół Green Jolly zadedykował i wykonał utwór „Razom nas bohato” – ukraiński hymn „pomarańczowej rewolucji”. 

W swoim przemówieniu kandydat na prezydenta Lech Kaczyński, podkreślił, że Warszawa jest dowodem na to, że można zmieniać Polskę, a władza może być uczciwa. Prezydent Warszawy dodał, że jako Prezydent Rzeczypospolitej pochyli się nad sytuacją młodych Polaków. Podkreślił, że w Warszawie udało się złamać układ korupcyjny. Ponadto wśród sukcesów stolicy osiągniętych za jego kadencji wymienił też m.in. zmianę straży miejskiej w służbę pomocniczą policji, walkę o bezpieczeństwo obywateli oraz wzbogacenie oferty kulturalnej. Zapewnił uczestników konwencji, że będzie aktywnym prezydentem, nie wirtualnym i nie salonowym. „Będę aktywnie walczył o zmianę Polski, aby siły dawnego porządku zostały złamane” – oświadczył Lech Kaczyński.

Duży entuzjazm wśród uczestników wzbudziła obecność posła Zbigniewa Ziobro. Jak podkreślił prowadzący konwencję szef PiS.FM Adam Hofman, poseł Ziobro jest przykładem, że uczciwi też mogą w Polsce zrobić karierę.

(BP)

fot. Magic Eye / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia