Wielka trasa PiS

07.05 - Opole

fot. Tarek Omar Jebara / PiS

Na sobotnie spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Hali Widowiskowo-Sportowej „Okrąglak” w Opolu przybyło ponad półtora tysiąca mieszkańców tego miasta. Spotkanie oraz koncert w ramach Wielkiej Trasy „Wiosna Polaków” poprowadził poseł Michał Kamiński.

Kolejne spotkanie z mieszkańcami, tym razem w Opolu rozpoczęto od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego – Hymnu Polski. Następnie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, oprócz wystąpienia poświęconego idei Wielkiej Trasy Wiosna Polaków, znaczną część przemówienia poświęcił obchodom 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz kontrowersyjnemu wyjazdowi Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego do Rosji. Na spotkaniu zaprezentowany został krótki film, w którym PiS przypomina Prezydentowi Kwaśniewskiemu, że honor Polski zobowiązuje. Rosja chce dziś upokorzyć Polskę za to, że nie pozwoliliśmy jej zdławić demokracji na Ukrainie. Godność narodu wymaga, by Prezydent na to nie pozwolił – apelował prezes Kaczyński w filmie, który jest również emitowany w TVP.

Prezes PiS zaapelował do Prezydenta Kwaśniewskiego, reprezentującego godność Polski, aby zrezygnował z wizyty w Moskwie i obrażania własnego narodu.
Prezes podkreślił, że jest to apel uczciwych Polaków, tych wszystkich, którzy mają poczucie narodowej godności. Ponadto prezes Jarosław Kaczyński, nawiązując do myśli przewodniej Trasy „Wiosna Polaków”, zaakcentował „Mamy wiosnę w Opolu, Polskim Opolu, na Polskim Śląsku!” – słowa te wzbudziły duży entuzjazm wśród zgromadzonej publiczności. Mamy wiosnę w milionach polskich umysłów i serc, które wierzą, że Polska może się zmienić. Wierzymy, że przyjdzie dla Polski chwila prawdy i sprawiedliwości, okres rozkwitu. Jednocześnie podkreślił, że drogą do naprawy naszego życia jest odzyskanie Polskiego Państwa dla Polaków, potrafiącego prowadzić przemyślaną politykę – chodzi o IV Rzeczpospolitą.
Prezes Kaczyński podkreślił, że IV Rzeczpospolita musi być Państwem mocno osadzonym w polskiej tradycji. Zapewnił, że jest przekonany o zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości jako zasady organizacji polskiego życia.

Po przemówieniu prezesa partii, część kabaretonu poprowadził Jan Pietrzak, znany jako niezrównany komentator zdarzeń społecznych i politycznych w Polsce.
Jego trafne spostrzeżenia i uwagi zyskały aplauz wśród widowni. Symbolicznym zdarzeniem było odśpiewanie pieśni „Żeby Polska była Polską” autorstwa Włodzimierza Korcza i Jana Pietrzaka, określanej nie tylko mianem hymnu Solidarności, lecz także symbolizującej okres przełomu, nadchodzących zmian i nadziei na lepsze jutro. Następnie dla publiczności zaśpiewał zespół Lombard. Imprezę prowadził poseł Michał Kamiński.

(BP)

fot. Tarek Omar Jebara / PiS
25.06 - Warszawa
19.06 - Bydgoszcz
18.06 - Gdynia
12.06 - Częstochowa
11.06 - Rzeszów
05.06 - Olsztyn
04.06 - Elbląg
29.05 - Lublin
28.05 - Warszawa
27.05 - Radom
22.05 - Białystok
21.05 - Toruń
15.05 - Gorzów Wielkopolski
14.05 - Szczecin
08.05 - Wrocław
07.05 - Opole
06.05 - Kraków
03.05 - Łódź
02.05 - Kielce
01.05 - Katowice
30.04 - Poznań
19.03 - Warszawa
klipy wideo
przemówienia
Stefan Friedmann
Edyta Geppert
Lombard
Radosław Pazura
Krzysztof Piasecki
Jan Pietrzak
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Justyna Steczkowska


Copyright (c) 2005 PiS: Zespół IT · Wykonanie: Inventor Multimedia